درباره سریلانکا

شهر کلمبو دروازۀ ورود مسافرانی است که می خواهند علاوه بر دیدن جاذبه های فرهنگی مانند معابد هندو، جاذبه های طبیعی مانند باغ وحش ها و پارک های جنگلی، مراکز خرید، و همۀ جاذبه های هیجان انگیزی که در سریلانکا یافت می شود، چند روزی هم در شهر ساحلی بنتوتا در یک ریزورت مجهز به استراحت بپردازند. با سرد شدن هوا در کشورهای ترکیه و بلغارستان که مقاصد اصلی مسافرانی است که توریسم ساحلی را دوست دارند، سریلانکا با دمای معتدل 29 درجه یکی از مناسب ترین مکان ها برای گردش و تفریح است. بدین منظور شهر بنتوتا را باید حتماً در برنامۀ تور سریلانکا گنجاند. یکی از جاذبه های شهر بنتوتا علاوه بر داشتن ریزورت های ساحلی پنج ستاره، بازدید از محل تخم گذاری لاکپشت ها است. این گشت در راستای پروژۀ حفاظت از لاکپشت ها است که شما می توانید لاکپشت های آزاد را در محل طبیعی زندگیشان ببینید. اگر شانس بیاورید می توانید در ساعت های بعد از ظهر شاهد تخمگذاری آنها نیز باشید. از دیگر فعالیت های توریستی مهیجی که در شهر بنتوتا جریان دارد تماشای وال ها و دلفین ها است که در ماه نوامبر تا آوریل امکانپذیر است.
ذخایر جنگلی سیناراجا که بین چند استان و منطقه در کشور سریلانکا تقسیم شده است، به عنوان یک پارک ملی و کانون تنوع زیستی شناخته شده است. این جنگل ها به دلیل اهمیت زیستی بالایی که دارند در سازمان یونسکو نیز به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده اند. با وجود اندازۀ کوچکش ذخایر جنگلی سیناراجا سرشار از گونه های اندمیک، شامل حشرات، دوزیستان، خزندگان، پرندگان، پستانداران و درختان است. پیشنهاد می کنیم اگر از استراحت در هتل خود خسته شدید حتماً از این پارک ملی در تور سریلانکای خود بازدید کنید. در شهر بنتوتا سرگرمی های دیگری نیز وجود دارد که شیرجه، غواصی، ماهیگیری بر روی رودخانه و دریا بخشی از آن است. درمجموعۀ جنگلی کانلیا نیز یکی دیگر از مناطق بکر و زیبا در طبیعت منحصر به فرد سریلانکا است. درختان انبوه و گونه های متنوع گیاهی و جانوری، آبشارهای زیبا و رودخانه روی هم رفته مجموعۀ ویژه ای از تجربۀ سفر در طبیعت را به ارمغان می آورد. این مجموعه به طور تخمینی در 35 کیلومتری شمال غربی شهر گاله واقع شده است. از دیگر جاذبه هایی که با اقامت در شهر بنتوتا به آسانی به آن دسترسی خواهید داشت، جزیرۀ دارچین، بریف گاردن، و چند معبد هندو است.

 

آب و هوای سریلانکا

سریلانکا به عنوان یک مقصد جدید چند منظوره با جاذبه های طبیعی و توریستی در پایان تابستان با آب و هوای مناسب یکی از مقاصد مطلوب گردشگری به شمار می رود. دمای هوا در فصل پیش رو به طور میانگین بین 27 تا 29 درجۀ سانتیگراد است.سریلانکا کشوری در جنوب قارۀ آسیا و جنوب شرق هندوستان است که آب و هوایی معتدل دارد.قرار گرفتن در اقیانوس هند این امکان را به کشور سریلانکا داده است تا دارای سواحل تفریحی و بندرگاه ها در دور تا دور خود باشد. کلمبو پایتخت سریلانکا مهم ترین بندر این کشور به شمار می رود که نخستین مقصد گردشگری برای مسافرانی است که به این کشور سفر می کنند.

جاذبه های گردشگری سریلانکا

از جاذبه های دیدنی این کشور، علاوه بر معابد، می توان به طبیعت منحصر به فرد این جزیرۀ زیبا اشاره کرد. اگر به سریلانکا می روید پیشنهاد می کنیم از هر سه شهر کلمبو ، کندی و بنتوتا دیدن فرمایید. بازدید از محل نگهداری فیلها می تواند برای شما و فرزندانتان جذابیت خاصی داشته باشد که در جای دیگری دیده نمی شود. بازدید از محل تخم گذاری لاکپشت ها، رودخانۀ مادو ، قایق سواری و بازدید از گونه های جانوری نادر در کشور سریلانکا هیجان خاصی به تور شما خواهد داد. شما همچنین در شهر بنتوتا، با اقامت در یک ریزورت 5* می توانید از خدمات All inclusive بهره مند شوید. پیشنهاد می کنیم اگر در تابستان قصد سفر به یکی از شهرهای ساحلی ترکیه را داشتید اما فرصتش پیش نیامد در پاییز به شهر بنتوتا سفر کنید و از خدمات All در هتل ریو لذت ببرید.

تور سریلانکا تابستان 98

تور سریلانکا تابستان97 یکی از بهترین تورهای تابستان97 میباشد.که آژانس 90 پرواز در پکیج  تور سریلانکا خود بهترین قیمت از هتل های سریلانکا را برای شما مسافران گرامی در نظر گرفته است.قیمت تور سریلانکا تابستان97 بسته به انواع خدمات تور و شرایط مختلف متغیر میباشد.تور سریلانکا تابستان97 را به صورت ترکیبی با شهرهای مختلف سریلانکا، برگزار میگردد;  که عبارتند از : تور ترکیبی کلمبو+ کندی + بنتوتا ، تور ترکیبی کلمبو+ بنتوتا .

کلمبو

بازدید از کلمبو در واقع یک تجربه منحصر به فرد است کلمبو دارای زیبایی های طبیعی ،مناظر زیبا ،معابد بسیار باشکوه…

بنتوتا

بعد از کندی به شهر ساحلی و تفریحی بنتوتا میرسیم. بنتوتا از نظر  تفریحات و سبک سفر با کندی و کلمبو کاملا متفاوت است…

تور سریلانکا با 90 پرواز

کندی

شهر کندی یکی از با ارزش ترین دیدنی های سریلانکا میباشد .کندی یک دریاچه ی مصنوعی بزرگ دارد…